Celownik termowizyjny termowizor HIKMICRO Stellar SQ50 2.0

17,499.00 

1 w magazynie (może być zamówiony)

Przetestuj sprzęt w terenie przed zakupem – bez dodatkowych opłat!

 • Pomoc i wsparcie w wyborze produktu
 • Darmowa dostawa zamówień od 1000 zł
 • Wysyłka maksymalnie w ciągu 48 godzin (nie dotyczy produktów na zamówienie)
 • 14 dni na zwrot zamówienia
GWARANCJA BEZPIECZNYCH ZAKUPÓW

HIKMICRO Stellar SQ50 2.0 to kolejna generacja celowników termowizyjnych firmy Hikvision. Zastosowanie niezwykle czułych sensorów zapewnia nie tylko wysoki zasięg detekcji, ale i bardzo szczegółowe obrazowanie. Dzięki klasycznej formie urządzenie jest bardzo praktyczne – pozwala na wykorzystanie popularnych montaży optyki.

HIKMICRO Stellar SQ50 2.0 wpisuje się w tradycyjną estetykę broni palnej, dzięki czemu przypadnie do gustu strzelcom i myśliwym o „klasycznych” gustach i preferencjach.

Celownik termowizyjny HIKMICRO Stellar SQ50 2.0 – cechy

 • Niezwykle wysoki zasięg detekcji wynosi do 2600 metrów, zasięg identyfikacji wynosi 650 metrów.
 • Wysokiej jakości sensor o czułości poniżej 20 mK pozwala na uzyskanie obrazu o wysokiej szczegółowości.
 • Wyświetlacz OLED 1920 × 1080 gwarantuje precyzyjne uchwycenie różnic temperatur
 • Optyczne oraz cyfrowe przybliżenie pozwala na precyzyjną identyfikację celu.
 • Możliwość przechwytywania obrazów i nagrywania wideo na zintegrowanej pamięci 64 gb.
 • Dzięki dużym przyciskom urządzenie można obsługiwać nawet w grubych rękawicach.
 • Cztery palety kolorystyczne pozwalają dostosować obraz do warunków atmosferycznych i terenu.
 • Szeroka gama krzyży celowniczych pozwala na idealne dopasowanie do preferencji strzelca.
 • Obudowa z anodowanego aluminium jest wytrzymała i szczelna (stopień ochrony IP 67).
 • System zasilania wykorzystuje dwa rodzaje akumulatorów – wewnętrzny i zewnętrzny (wymienny).
 • Dzięki portowi USB-C urządzanie można zasilać z zewnętrznego źródła np. power banku.
 • Celownik montuje się przy pomocy standardowych pierścieni  30 mm.
 • Klasyczna i bezpretensjonalna forma dodaje elegancji.

Luneta termowizyjna HIKMICRO Stellar SQ50 2.0 wykorzystuje zaawansowany sensor 640 × 512 charakteryzujący się rozmiarem piksela rzędu 12 μm oraz czułością poniżej 20 mK. Warto zauważyć, że czułość modelu Stellar SQ50 pierwszej generacji wynosiła 35 mK. Stellar SQ50 2.0 od starszego typu różni się także wyższą rozdzielczością wyświetlacza OLED wynoszącą 1920 × 1080.

Urządzenie dysponuje optycznym powiększeniem 3,3 ×, które świetnie sprawdza się podczas strzelania na średnim dystansie. Cyfrowy Zoom o wartości maksymalnej 8 × (sumaryczna wartość powiększenia 26,4 ×) posiada tryb Picture in Picture. Funkcja pozwala to na obserwowanie przybliżonego obrazu celu na małym wydzielonym obszarze wyświetlacza oraz jednoczesną obserwację otoczenia (bez przybliżenia) z zachowaniem pełnej świadomości sytuacyjnej. Celownik posiada również funkcję Recoil-activation Recording. Rejestracja obrazu aktywowana odrzutem broni włącza się automatycznie w momencie wystrzału.

Interfejs aplikacji urządzenia jest nowoczesny i intuicyjny. Poruszanie się po interfejsie jest proste, a zastosowanie dużych, wygodnych przycisków pozwala na korzystanie z celownika nawet w grubszych rękawicach.

Stellar SQ50 2.0 umożliwia skonfigurowanie i zapisanie pięciu profili ustawień, w których użytkownik może wybierać spośród dziesięciu rodzajów siatek celowniczych oraz czterech wariantów kolorystycznych (Black Hot, White Hot, Red Hot, Fusion).  

Wykonany z anodowanego aluminium korpus przypomina tradycyjne lunety celownicze. Sprawia to, że każdy strzelec korzystający z lunety termowizyjnej może wygodnie i standardowo złożyć się do strzału. Uszczelniona obudowa zapewnia stopień ochrony IP 67, dzięki czemu z celownika można korzystać w deszczu, śniegu lub środowisku o dużej wilgotności.

Stellar SQ50 2.0 jest odporny na wstrząsy do 1000 G/ 0,4 s, dzięki czemu można go bez obaw montować na sztucerach zasilanych mocną amunicją, np. 9,3 × 64 mm.

Celownik ma dwa zintegrowane i ładowalne akumulatory litowe oraz wymienny akumulator 18650. Zmagazynowana w nich energia pozwala na ponad 11 godzin ciągłej pracy (sumaryczny czas pracy). Urządzanie wyposażono w port USB-C w standardzie ładowania QC3.0.

Aplikacja HIKMICRO Sight

Posiadanie aktualnego oprogramowania nigdy nie było tak proste, jak teraz, a wszystko dzięki aplikacji HIKMICRO Sight. Otrzymujemy informacje o najnowszej wersji, gdy tylko zsynchronizujemy aplikację z urządzeniem celowniczym. Wystarczy jedno kliknięcie, aby program sam unowocześnił nasz system.

Udostępniaj ekran w czasie rzeczywistym

Funkcja przekierowuje obraz z termowizora na smartfona, dzięki czemu w tym samym momencie zarówno strzelec jak i osoba towarzysząca mogą mieć wgląd w obszar widoczny przez obiektyw. Dodatkowo możliwe jest połączenie jednego urządzenia celowniczego z wieloma telefonami umożliwiając przekazywanie obrazu całej grupie. Obracając ekran możemy przejść w tryb krajobrazu lub po prostu otrzymać obraz z celownika w poziomie.

Zdalne sterowanie za pomocą smartfona

Dzięki aplikacji HIKMICRO Sight otrzymujemy możliwość kontroli celownika za pomocą smartfona. Dzięki temu ustawienia takie jak jasność, przybliżenie, tryby kolorystyczne czy nawet kalibracją są dostępne na ekranie telefonu.

Udostępnianie w social mediach

Jeśli chcemy podzielić się wrażeniami z użytkowania termowizora na portalu społecznościowym, aplikacja umożliwia nam udostępnienie materiału w dowolnym momencie polowania.

Zapisywanie nagrań i zdjęć na urządzeniu

Aplikacja umożliwia zapisanie nagrań wideo i audio na telefonie pozwalając powrócić do ulubionych wspomnień w każdej chwili.

Informacje dodatkowe

Częstotliwość odświeżania

50 Hz

Czułość termiczna

20 mK

Czas działania

100 h

Kątowe pole widzenia

8,8º

Parametry obiektywu

50 mm

Rozdzielczość sensora (W x H)

640 x 512 pikseli

Rozdzielczość wyświetlacza

1920 x 1080 pikseli

Zoom cyfrowy

2, 4, 8

Zasięg obserwacji

2600 m

Klasa wodoszczelności

IP67

Pamięć wewnętrzna

64 GB

Producent

Hikmicro

Waga

950 g

Wymiary

425 mm

Okres gwarancji

36 miesięcy