+48 692 271 846 sklep@twojaoptyka.pl
Darmowa dostawa zamówień o wartości powyżej 1000 zł!

najnowsze publikacje

Nowoczesne akcesoria myśliwskie – przegląd produktów optycznych

Technologia związana z optyką w dziedzinie myślistwa stale się rozwija, a producenci wprowadzają na rynek coraz bardziej zaawansowane produkty, zapewniające większą skuteczność i precyzję podczas polowań nocnych i w trudnych warunkach pogodowych.

Przed zakupem konkretnego produktu zaleca się dokładne zapoznanie się z jego specyfikacją, aby wybrać odpowiedni produkt spełniający indywidualne potrzeby myśliwego.

Rozwiązania stosowane w nowoczesnej optyce myśliwskiej

W kontekście nowoczesnych akcesorów myśliwskich z zakresu optyki najważniejszą rolę odrywają poniższe pojęcia:

  • noktowizja – technologia, która umożliwia obserwację i/lub strzelanie w warunkach słabego oświetlenia lub w nocy, noktowizory mogą wzmacniać światło z otoczenia, dzięki czemu obiekty stają się widoczne nawet w ciemności, niektóre lornetki i lunety noktowizyjne mogą mieć możliwość nagrywania wideo w czasie rzeczywistym;
  • termowizja – technologia wykorzystująca promieniowanie podczerwone do obrazowania obiektów na podstawie ich emitowanego ciepła. pozwala to na wykrywanie organizmów i obiektów nawet w całkowitej ciemności, lunety i kolimatory termowizyjne są szczególnie przydatne podczas polowań nocnych, a także w trudnych warunkach atmosferycznych.

Celownik termowizyjny Thermion 2 LRF XG50

Najnowszy celownik termowizyjny Thermion 2 LRF XG50 został wyposażony w dalmierz laserowy, który umożliwia precyzyjne określanie odległości do odległych obiektów. Przetwornik termowizyjny o rozdzielczości 640×480 pikseli, o rozmiarze piksela 12 µm, zapewnia większy zasięg i dokładniejsze rozpoznawanie szczegółów nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych. Obiektyw o ogniskowej 50 mm i światłosiła F1.0 znacznie poprawia jakość obserwacji obiektów znajdujących się nawet na znacznych odległościach. Luneta oferuje optyczne powiększenie 3x, które można zwiększyć cyfrowo aż do 24x. Dzięki dużej czułości oraz wysokiej jakości obiektywowi wykonanemu z germanu, możliwe jest wykrycie obiektu o wielkości sylwetki człowieka na dystansie sięgającym 2300 metrów.

Celownik termowizyjny InfiRay Tube TH50

Celownik termowizyjny InfiRay Tube TH50 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 640×512, piksel o rozmiarze 12 µm, optykę o średnicy 50 mm oraz wyświetlacz o rozdzielczości 2560×2560 px. Technologia Micro-OLED gwarantuje niespotykany komfort pracy, niezależnie od warunków atmosferycznych i ukształtowania terenu. Jako flagowy model z serii Tube, TH50 wyposażony został w wiodący w branży czujnik InfiRay o rozmiarze piksela 12 µm i rozdzielczości 640×512. TH50 wykorzystuje specjalny wyświetlacz 1.03” Micro-OLED o rozdzielczości 2560×2560, gwarantujący doskonałe wrażenia obserwacyjne dzięki optycznym parametrom 4-krotnego powiększenia i 8-krotnego powiększenia okularu. Tryb Ultra Clear sprawia, że złe warunki atmosferyczne przestają stanowić problem. Dzięki połączeniu wydajnego czujnika i mocnej optyki 50 mm, TH50 może wykrywać obiekty nawet z odległości sięgającej 2361 m.

Celownik noktowizyjny InfiRay TD50L

Nowoczesny celownik noktowizyjny InfiRay TD50L to zaawansowana luneta, która łączy w sobie możliwość obserwacji w ciemnościach z wysoką jakością obrazu. Dzięki połączeniu dużego i wysokiej jakości obiektywu o średnicy 50 mm i światłosiły F1.2 z matrycą CMOS o rozdzielczości 1440×1080 oraz potężnym iluminatorem podczerwieni, TD50L zapewnia wyjątkową czułość nocną. Celownik noktowizyjny InfiRay TD50L oferuje trzy tryby obrazu: dzienny, nocny (tryb księżyca) i tryb gwiazd. Tryb dzienny wyświetla prawdziwe kolory i autentyczną scenę. Tryby nocne zapewniają doskonałą widoczność po zmroku, bez opóźnień. Tryb gwiazd jest zaprojektowany specjalnie dla trudnych warunków oświetleniowych. Model ten zapewnia zasięg widzenia do 600 m w nocy. Oferuje płynny zakres powiększenia od 4x do 16x. Luneta jest zasilana dwoma rodzajami akumulatorów, co daje użytkownikom długą żywotność baterii. W razie rozładowania baterii w komorze baterii, luneta automatycznie przełącza się na wbudowaną baterię.

Luneta noktowizyjna Pulsar Digex C50 X940S

Cyfrowa luneta noktowizyjna Pulsar Digex C50 X940S umożliwia obserwację w pełnym kolorze w ciągu dnia. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości soczewek oraz różnych trybów pracy, luneta umożliwia użytkownikom korzystanie z niej zarówno w świetle dziennym, jak i w całkowitej ciemności. Model ten został wyposażony w iluminator podczerwieni z serii XS o niewidocznej długości fali 940, co umożliwia obserwację w całkowitej ciemności nawet na odległość do 500 metrów. W porównaniu do poprzednich wersji, iluminatory zostały trzykrotnie wzmocnione, co przekłada się na lepszą wydajność w warunkach o ograniczonej widoczności. Noktowizor został wyposażony w sensor CMOS o wysokiej rozdzielczości 1920×1088, a także w doskonały, mrozoodporny wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1024×768.

To tylko kilka wybranych z nowoczesnych akcesoriów optycznych stosownych w myślistwie w celu osiągnięcia najwyższej precyzji i efektywności. O wiele więcej nowoczesnych rozwiązań, które dopasujesz do swoich potrzeb, znajdziesz w naszym sklepie Twoja Optyka.